İmar barışı için düşük faizli kredi

İmar barışı için kredi veren bankalar hangileri? İmar barışı için kredi veren kamu bankaları. Hangi bankalar imar barışı için kredi veriyor?

Bildiğiniz gibi 8 Haziran 2018 tarihinde başvuruları başlayan imar barışı için son başvuru tarihi 31 Ekim 2018. Vatandaşların imar sorunlarının çözülmesi amacıyla hayata geçirilen İmar Barışı ile imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması sağlanacak.

İmar Barışı İçin Hangi Kamu Bankaları Kredi Verecek?

İmar barışından daha çok vatandaşın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu bankası; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu çalışmasını sonuçlandırdı. İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank; ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti.

İmar Barışından daha çok vatandaşın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu banka; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu çalışmasını sonuçlandırdı.

Üç banka tarafından hazırlanan ‘İmar Barışı Kredisi’ 06 Ağustos 2018 Pazartesi gününden itibaren başvuru sahiplerinin kullanımına sunulacak.

İmar Barışı Kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekmektedir.

Başvuru sahipleri daha sonra İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını; adı geçen bankalarımızdan 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak karşılayabilecekler.

 

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir